+420 737 474 945 info@toolscz.cz

Přesnost ohraňovacích nástrojů, délky a vyměnitelnost

Jak je důležitá přesnost ohraňovacích nástrojů, jejich délky a vyměnitelnost, si naznačíme v dnešním informativním článku.

V minulosti byly nástroje pro ohraňovací lisy vyráběny pouze z jednoho kusu, tj. ze stejné délky ohraňovacího lisu nebo z realizovaného profilu – na 3m ohraňovacím lisu byl nástroj dlouhý 3m v jednom kuse.
Takové nástroje byly hoblované, protože kalení a broušení by nástroje deformovalo kvůli jejich délce. Protože ohraňovací nástroje nemohly být broušeny, jejich přesnost byla poměrně nízká, asi 0,1 mm na 1metr.

Díky novým technologiím byla vylepšena přesnost ohraňovacích nástrojů.

Dnes se nástroje vyrábějí v kratších kusech kalených a broušených, což může zaručit vyšší přesnost (0,01 mm na nástroj) a má lepší mechanické vlastnosti než v minulosti.

Délka lisovacího nástroje se liší podle jejich standardu /upínání. Například ohraňovací nástroje s upínáním AmadaPromecam jsou většinou dlouhé 835 mm, 415mm a 835mm dělená sada (tato sada je rozdělená na 8-9 segmentů od 15mm -300mm). Nástroje s upínáním Wila Trumpf mají zase délky 500mm a dělené sady od 550mm po 4050mm.

Segmentované/dělené nástroje mají několik výhod:

Modulární délka - zákazník si může koupit nástroje pro sestavení celkové požadované délky

Snadná manipulace s nástroji - obsluha ušetří spoustu času

Díky bruskám lze nástroje na ohraňovací lisy vyrábět s radiusem na V matrici a na hrotu razníku. Radius umožňuje rovnoměrnost ohybu bez označení/poškození plechu, protože CNC ohraňovací lis přesně zná kontaktní bod mezi nástroji a plechem, a proto může vypočítat přesné parametry ohybu.

Úspory – v případě poškození je nutné vyměnit pouze opotřebované nebo poškozené díly nástroje, nikoli celkovou délku nástroje.

Možnost ohýbání na více místech lisu, kdy obsluha může vybavit ohraňovací lis různými sadami nástrojů a realizovat profil bez výměny nástrojů.

Přesné ohraňovací nástroje a jejich dokonalá zaměnitelnost a sladění jsou základem pro využití výhod a potenciálu ohraňovacího lisu a zajištění vysoké kvality ohybu a opakovatelnosti.
Výrobci nástrojů na ohraňovací lisy, které na českém a slovenském trhu zastupujeme od svého založení, zdokonalují svůj systém kvality, který představuje pilíř rozvoje a služeb společností.

To výrobcům umožňuje:
Dodávat produkty, které vždy splňují potřeby zákazníků
Zlepšit spokojenost zákazníků
Výrobce vždy věnuje vysokou pozornost procesu výroby svých nástrojů, které jsou vyrobeny z certifikované oceli špičkovými technologiemi. Lze vysledovat každý vyrobený nástroj, tzn. zkontrolovat šarži oceli, z níž byl nástroj vyroben, rozměry, kdy byl vyroben, a zdroje, které jsou součástí jeho výrobního procesu.

TOOLSCZ
Nástroje pro ohraňovací lisy
Vysekávací nástroje
Plechotvářecí stroje
Blog
Kontakt